पहिलो सगरमाथा आरोही तेन्जिङ नोर्गेर्को जीवनीमा हलिउडमा सिरिज बन्ने

जाङबु शेर्पा     १० मंसिर २०७६, मंगलवार ०२:१४    

पहिलो सगरमाथा आरोही तेन्जिङ नोर्गेर्को जीवनीमा हलिउडमा सिरिज बन्ने

जाङ्बु शेर्पा, दूरबिन नेपाल
विश्वको सर्वोच्च शिखर सगरमाथाको पहिलो पटक आरोहणगरी विश्व किर्तीमान राख्न सफल नेपालका तेन्जिङ नोर्गेको जीवनीमा आधारीत चलचित्रको सिरिज निर्माण हुने भएको छ । विश्वकै सबैभन्दा ठुलो चलचित्र नगरी हलिउडको चलचित्र निर्माता कम्पनी नेटफिल्क्सले तेन्जिनको जीवनीमा आधारित सिरीज निर्माण गर्ने भएको हो । नेपालका तेन्जिन नोर्गे र न्युजिल्याण्डका सर एडमण्ड हिलारीले सन १९५३ को मे २९ तारिखमा पहिलो पटक विश्वको सर्वोच्च शिखर सगरमाथाको आरोहण गरी विश्वलाई नै चकित तुल्याएका थिए । आगामी बर्षदेखि छायांकन शुरु हुने सिरिजको लागि यतिबेला कलाकारहरुको छनौट भइरहेको बताइएको छ ।


१० मंसिर २०७६, मंगलवार ०२:१४ मा प्रकाशित