नयाँ सरकार गठनको बाटो खुल्यो, निर्वाचन आयोगले राष्ट्रपतिलाई निर्वाचनको सम्पूर्ण परिणाम बुझायो

दूरबिन नेपाल     २ फाल्गुन २०७४, बुधबार १४:३१ | १२५ पटक पढिएको

काठमाडौ, १ माघ/ निर्वाचन आयोगले प्रतिनिधिसभा निर्वाचनको सम्पूर्ण परिणाम राष्ट्रपति विद्या भण्डारीलाई बुझाएको छ ।
आयोगका पदाधिकारीहरुले राष्ट्रपति विद्या भण्डारीलाई राष्ट्रपति भवन सितल निवासमा बुधबार साँझ भेटगरी प्रतिनिधिसभा निर्वाचनको सम्पूर्ण मत परिणाम बुझाएका हुन । प्रतिनिधिसभा समानुपातिकतर्फका उम्मेदवारहरुको नामावली दलहरुले बुझाएलगत्तै आयोगले आजै सम्पूर्ण परिणाम राष्ट्रपतिलाई बुझाएको आयोगका प्रवक्ता नवराज ढकालले जानकारी दिए ।
प्रतिनिधि सभा समानुपातिकतर्फ एमालेले ४१, काँग्रेसले ४०, माओवादी केन्द्रले १७, राष्ट्रिय जनता पार्टी, नेपाल र संघीय समाजवादी फोरम, नेपालले ६-६ सिटसंख्या प्राप्त गरेका छन् । सोही सिटमा सवैधानिक व्यवस्था अनुसार दलहरुले आ–आफ्नो अन्तिम सूचि पेश गरेलगत्तै आयोगले ती उम्मेदवारहरुलाई विजयी भएको घोषणा समेत गरेको थियो । निर्वाचन आयोगले प्रतिनिधिसभाको सम्पूर्ण निर्वाचन परिणाम राष्ट्रपति समक्ष पेश गरेलगत्तै नयाँ सरकार गठन प्रक्रिया सुरु हुने संवैधानिक व्यवस्था छ ।


२ फाल्गुन २०७४, बुधबार १४:३१ मा प्रकाशित